REHAstrefa - Centrum Rehabilitacji 

Nasz Zespół 

Ruch, anatomia, biomechanika ciała to dla nas coś więcej niż tylko praca. Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych fizjoterapeutów i osteopatów, dla których praca z ciałem jest pasją. 

Koncentrujemy się na precyzyjnym diagnozowaniu i skutecznym usuwaniu przyczyn dolegliwości, aż do momentu osiągnięcia pełni sprawności u naszych Pacjentów. Nasz zespół nieustannie rozwija swój warsztat pracy uczestnicząc w kursach i szkoleniach prowadzonych przez najlepszy specjalistów z Europy i USA.


                           

Damian Słowiński - fizjoterapeuta

Jestem Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku fizjoterapia. Uczestniczę w licznych kursach podyplomowych i konferencjach dotyczących nowoczesnych technik rehabilitacyjnych. Zajmuję się głównie fizjoterapią ortopedyczną oraz sportową. Na co dzień pracuję z pacjentami pooperacyjnymi oraz pourazowymi (endoprotezoplastyka stawów, rekonstrukcja więzadeł, artroskopia, stany przeciążeniowe, tendinopatie, zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, dyskopatie). Szczególne zainteresowania to leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa w oparciu o trening stabilizacji centralnej oraz medycyna sportowa. Każdy pacjent to dla mnie inna historia, inny przypadek, dlatego najważniejsze w mojej pracy jest indywidualne i kompleksowe podejście. 

Ukończone kursy i szkolenia:


 • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego i obręczy barkowej - Rehalab Academy (Katowice)

 • Trener Medyczny  - diagnostyka funkcjonalna, głęboka stabilizacja - BodyWork (Poznań)

 • kurs Medycyny Ortopedycznej wg. Cyriaxa – PT S. de Coninck (Belgia)

 • kurs Masażu Głębokiego – dr J.Ciechomski

 • kurs Funkcjonalnej Osteopatii i Integracji - dr J. Jasięga, F.Becker, H.DeJong ( Niemcy )

 • kurs PNF (Torowanie Nerwowo-Mięśniowe) – mgr A. Lizak

 • kurs KinesioTaping – KinesioPolska 

 • Diagnostyka, profilaktyka, postępowanie terapeutyczne w dysfunkcjach narządu ruchu u dzieci i młodzieży - AWF PoznańNatalia Rezler - fizjoterapeuta

Studia I i II stopnia kończyłam w 2015 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu ze specjalnością Fizjoterapia w Sporcie.

Obiektem moich zainteresowań są od zawsze kontuzje, traumatologia sportowa, prewencja urazów oraz terapia przeciwbólowa. Szkoląc się, szczególną uwagę, poświęciłam również na metody terapeutyczne w obrębie kręgosłupa jak i kompleksu miedniczego.

W swojej pracy zawsze podchodzę indywidualnie do pacjenta dobierając terapie adekwatnie do jego objawów, trzymając się zasady leczenia nie skutków a przyczynę dolegliwości. Swoje doświadczenie w pracy fizjoterapeuty zbieram od 2012 współpracując z wieloma wiodącymi placówkami w obrębie Poznania jak i za granicą. Ponadto od 2015 roku współpracuję z Centrum Szkoleniowym, w którym zarażam pasją do masażu i fizjoterapii jako instruktor technik leczniczych.

Moim celem w pracy z pacjentem jest uświadomienie, że z bólem nie należy żyć, a z nim walczyć.

Ukończone kursy i szkolenia:

 • Kurs FDM Moduły I – III - Stefan Eckner - European Fascial Distortion Model Association Wien;
 • Kurs Terapii Manualnej w modelu holistycznym dr Rakowskiego;
  Kurs Kinesiology Tapingu - ORTOREH ;
 • Kurs Terapii Manualnej OMT Maciej Jurasz:
 • Szkolenie z zakresu badania, diagnostyki i leczenia dysfunkcji szyjnego,  piersiowego, lędźwiowego odcinka kręgosłupa  oraz stawów krzyżowo-biodrowych;
 • Szkolenie z zakresu badania, diagnostyki i leczenia dysfunkcji kończyn górnych i dolnych;
 • Kurs Kończyna Górna – diagnostyka i elementy terapii - BMK;
 • Szkolenie z zakresu podstaw anatomii palpacyjnej, masażu i terapii ostrych stanów przeciążeniowych oraz technik rozluźniania mięśniowo–powięziowego – dr Marszałek – SANUS Osteopatia;
 •  Kurs Masażu Tkanek Głębokich – dr Jarosław Ciechomski.
Udział w licznych konferencjach: Medycyna Sportowa, Ortopedia i fizjoterapia w sporcie i rekreacji oraz w warsztatach Nowoczesne Metody
Rehabilitacji i Fizjoterapii - Kinetic Control
Kinga Góra - fizjoterapeuta 

Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii ze specjalnością fizjoterapia w sporcie.

Na co dzień zajmuję się rehabilitacją domową, głównie pacjentami ortopedycznymi, pourazowymi oraz dziećmi i młodzieżą z wadami postawy. Najczęściej wykorzystywanymi przeze mnie metodami pracy są techniki tkanek miękkich, trening stabilizacji głębokiej, trening funkcjonalny oraz ćwiczenia gimnastyki korekcyjnej.

W swojej pracy staram się wykorzystywać całą zdobytą wiedzę oraz doświadczenie, dlatego do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i skrupulatnie dobieram metody diagnostyki oraz leczenia.

 

Ukończone szkolenia:

- Masaż tkanek głębokich – dr Łukasz Czubaszewski, mgr Piotr Szałański

- Taping – plastrowanie dla fizjoterapeutów – dr Łukasz Michałowski

- Trening funkcjonalny – Body Work Poznań

- Konferencja Medycyny Sportu – UM Poznań
Honorata Czechowska - Osteopata

Ukończyła AWF Poznań na wydziale rehabilitacji w roku 2002, następnie na rok czasu wyjechała do Holandii, gdzie pracowała w zawodzie wolontaryjnie. Po powrocie zaczęła kształcić się w kierunku terapii manualnej, robiąc kolejne kursy, które zajmowały się rozwiązywaniem problemu bóluTo stało się jej pasją, jak i rozwiązywanie problemów strukturalnych, wisceralnych wynikających z ekspozycji ciała na długotrwały stres. Stąd też decyzja o podjęciu drugich studiów-Osteopatii, co pozwoliło na pojęcie tego problemu bardziej globalnie, a pacjenta potraktowanie jako integralnej całości (struktury kostnej, stawowej, struktur wisceralnych, kranialnych, naczyń i nerwów i funkcji ).

Ukończyła następujące szkolenia:

 • aktualnie studia podyplomowe osteopatia na Osteopathie Schule Deutschland
 • Certyfikat praktyk FDM 2010-2012 r. wykładowca: C.  Rossmy DO
 • Uwalnianie mięśniowo-powięziowe w obrębie klatki piersiowej ze specjalnym uwzględnieniem  skoliozy idiopatycznej wg R. Schleip’a 2011 r.
 • Stymulacja Bazalna wg. Koncepcji Prof. Fröhlich’a 2010r., 2011
 • Łańcuchy mięśniowe GDS I, II˚ 2008-2010 r. wykładowca: Philippe Campignion
 • Anatomia palpacyjna 2010r wykładowca: Francis Lafosse DO
 • Terapia Manualna wg Cyriax’a 2007-2009 r. wykładowca: Hans Vorselaars
 • Wideotrening komunikacji 2009 r. wykładowca: E. Reczek
 • PNF- podstawowy 2006 r. wykładowca: E. Górna
 • Terapia wg metody Mulligan’a A,B,C wykładowca: R.J.E.M. Claassen
 • Kurs terapii wg metody Mc’Kenzie A,B 2006-2007 r. wykładowca: dr. Stengert
 • Szkolenie z zakresu współczesnych metod diagnozy i leczenia tkanek miękkich 6 stopni 2003-2005 r. wykładowca dr J. Ciechomski

lek. dr Paweł Cybulski - Ortopeda

dr Paweł Cybulski jest ortopedą specjalizującym się w leczeniu urazów kończyny dolnej oraz zmian zwyrodnieniowych biodra i kolana. Na co dzień jest także lekarzem klubu KKS Lech Poznań. 

Doświadczenie zdobywał m. in. w Szpitalu w Puszczykowie na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, był lekarzem Kadry Polski Futsalu. 

Amatorsko gra w piłkę nożną oraz biega. Ukończy
ł maratony w Barcelonie, Rzymie i Berlinie. Zdobył Mistrzostwo Polski Lekarzy w piłce nożnej 6-osobowej.

Paweł Majchrowicz - fizjoterapeuta

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu gdzie uzyskałem tytuł magistra fizjoterapii. Miałem również przyjemność uczestniczyć w licznych kursach i konferencjach doskonalących mój warsztat pracy. W mojej codziennej pracy sporą część czasu poświęcam na pracę z pacjentami pourazowymi oraz geriatrycznymi. W procesie rehabilitacji najczęściej wykorzystuję umiejętności w zakresie terapii tkanek miękkich oraz metody PNF – torowania nerwowo-mięśniowego. Praca zawodowa daje mi sporą radość oraz satysfakcję. Zawsze staram się skrupulatnie podejść do problemów z którymi zgłaszają się do mnie pacjenci. Każdy z nich jest inny, wymaga innego podejścia i postępowania, dlatego staram się by moja terapia była jak najbardziej holistyczna i odpowiednio dopasowana.

 

Ukończone szkolenia:

 • PNF Podstawowy – mgr Ewa Górna
 • Cyriax Modern Orthopaedic Medicine – ETGOM S. de Coninck (Belgia)
 • Masaż głęboki – Klinika Osteopatii i Rehabilitacji ACTIV - dr J. Ciechomski
 • Konferencja nt.: Diagnostyka zaburzeń postawy ciała u dzieci – AWF w Poznaniu
 • Szkolenie z zakresu badania, diagnostyki i leczenia dysfunkcji szyjnego oraz piersiowego odcinka kręgosłupa – „Archeus” prywatne gabinety medyczne - mgr Maciej Jurasz
 • Szkolenie z zakresu badania, diagnostyki i leczenia dysfunkcji dolnego odcinka kręgosłupa oraz stawów krzyżowo-biodrowych „Archeus” prywatne gabinety medyczne - mgr Maciej Jurasz